Wyciągarka Escape EVO 12000 lbs [5443 kg] EWB
dostępny
Opis
Bezkonkurencyjna wyciągarka Escape EVO EWB 12000S LBS o uciągu 5443 kg.
To pierwsza wyciągarka na polskim rynku z hamulcem zapadkowym w specjalnie skonstruowanej przekładni, dotychczas spotykana w drogich wyciągarkach przemysłowych. Przeniesienie hamulca do przekładni redukuje opór i pozwala rozpędzić się silnikowi do maksymalnych prędkości przy jednoczesnej redukcji hałasu i wibracji.
Wyciągarka jest bardzo dobrze uszczelniona (m. in. na łączeniach elementów, w podstawach bębna) oraz posiada podporę łożyskową pręta napędowego.
Najwyższa jakość i staranność wykonania przewyższa dużo droższe wyciągarki dostępne na rynku światowym.
Dzięki unikalnej konstrukcji hamulca prędkość bez obciążenia wynosi aż 17 metrów na minutę.
W zestawie:
- wyciągarka plus lina stalowa
- prowadnica rolkową do liny stalowej
- pilot przewodowy
- pilot bezprzewodowy
- metalowa puszka przekaźnikowa wraz z kablami
- hak
- śruby montażowe
- instrukcja w języku polskim
Wyciągarka posiada certyfikat bezpieczeństwa CE oraz 5 letnią gwarancję door-to-door (wyciągarka odbierana jest na serwis kurierem na nasz koszt) a także pełen serwis pogwarancyjny. Warunki gwarancji do wglądu na stronie escape4x4.pl.
Szybkość zwijania liny i pobór prądu:
| Obciążenie (lbs/kg) | Szybkość (m/min) | Pobór prądu (A) |
| 0 | 17.0m | 100 |
| 4000 (1814) | 7.0 | 220 |
| 8000 (3629) | 5.1m | 380 |
| 12000 (5443) | 3.5m | 480 |
Uciąg i ilość liny na poszczególnych zwojach:
| Warstwa liny | Uciąg na warstwie (kg) | Ilość liny na bębnie (m) |
| 1 | 5443 | 4.9 |
| 2 | 4338 | 11.1 |
| 3 | 3605 | 18.3 |
| 4 | 3084 | 25.5 |
Wymiary:

Dane techniczne
| Uciąg w poślizgu | 12000 lbs [5443 kg] |
| Silnik | 8.9KM/6.6KW |
| Przełożenie | 228:1 |
| Przekładnia | 3-stopniowa, planetarna |
| Hamulec | zapadkowy w przekładni |
| Rozmiar bębna | 63mm×223mm |
| Lina | Stalowa 9,5mm 26m |
| Prowadzenie liny | Prowadnica rolkowa |
| Sterowanie | przewodowe i bezprzewodowe |
| Zalecany akumulator | minimum 650cca prądu rozruchowego |
| Otwory montażowe | 254 x 114,3 mm |
| Waga | 43kg z liną stalową |
| Wymiary | 600 mm ×160mm ×210mm |
| Gwarancja | 5 lat |